masaze
kontakt45

*klasyczny (szewdzki)

*Lomi Lomi nui

*ajurwedyjski abhjanga

*gorącymi kamieniami

*masaż połączony z peelingiem- do wyboru; limonka-algi lub pomarańcza-czekolada.

 

 

SZWEDZKI (klasyczny)

Masaż klasyczny to jeden z najbardziej popularnych masaży, stanowi bazę dla masaży leczniczych, ma działanie relaksujące  i profilaktyczne. Odpowiednio wykonany staje się naturalnym źródłem szybszej regeneracji naszego ciała. Mnogość technik, głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania i wibracji pozwala terapeucie na różnorodne i odpowiednie poprowadzenie masażu w zależności od potrzeb, kondycji,a także zakwaszenia organizmu. Stosowany profilaktycznie w formie masażu całościowego podnosi ogólną sprawność fizyczną i umysłową. W stanach ciągłych napięć przynosi natychmiastową i długo odczuwalną ulgę, oraz ogólne odprężenie.

LOMI LOMI NUI

Cechą, która wyróżnia ten masaż spośród wielu innych jest wyjątkowe podejście. Wykonuje się go w duchu Aloha, to znaczy z radością i miłującym uznaniem dla człowieka leżącego na stole.

Cała koncentracja masażysty jest skupiona na masowanej części ciała, bo jak mówią Hawajczycy: energia podąża za uwagą, a tam gdzie płynie energia dochodzi do uzdrowienia. Masaż ten wykonywany jest głównie przedramionami, jest formą tańca, pozwala uwolnić ciało i umysł od niepotrzebnych nam napięć, rozjaśnia umysł. W hawajskiej tradycji był poświęcony tym, którzy potrzebują zmiany lub podjęcia właściwej decyzji. Jest jednym z najsubtelniejszych masaży i jednocześnie najintensywniejszą formą pracy z ciałem. Podczas masażu wykorzystywane są również różne techniki mobilizacyjne stawów, przypominające techniki z masażu leczniczego lub spotykane w innych masażach relaksacyjnych.

Nie tylko działa rozluźniająco na mięśnie, ale usuwa wewnętrzne blokady i napięcia. W naturalny sposób leczy psychikę pacjenta. Bardzo głęboko relaksuje i odpręża.

W sferze fizycznej:

  • pielęgnuje i odżywia skórę
  • poprawia krążenie krwi i limfy
  • pomaga w usuwaniu toksyn
  • rozgrzewa mięśnie i usuwa napięcia
  • łagodzi ból fizyczny i duchowy
  • uelastycznia stawy

Największą jednak zaletą tego specyficznego masażu jest jego działanie harmonizujące oraz przywrócenie i umocnienie wewnętrznej równowagi. A gdy to się stanie wszystko staje się łatwiejsze.

 

AJURWEDYJSKIE

Masaże te wywodzą się z Ajurwedy, wykorzystują subtelną pracę z energią, masaż przypomina masaż relaksacyjny z elementami akupresury według map ajurwedyjskich,

w tradycji indyjskiej podczas tego masażu wykorzystuje się duże ilości olejów, które mają specjalne właściwości lecznicze, olej dobiera się według dominującego typu konstytucjonalnego tzw doshy. Ajurweda wyróżnia trzy główne doshe vata kata pita.

 

GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż ten łączy w sobie zalety i właściwości masażu relaksacyjnego i terapii ciepłem. Podczas masażu wykonywane są również techniki kompresyjne co pozwala na intensywniejszą pracę.

 

 

 

 

 

Copyright © 2016 masaze wesola. Wszelkie prawa zastrzeżone.