masaze
kontakt45

zapraszamy na Refleksoterapię twarzy, dłoni i stóp

Refleksologia to masaż terapeutyczny, w którym stymulowane są punkty oraz strefy odruchowe. Celem terapii jest rozpoznanie i pozbywanie się zaburzeń energetycznych w organizmie. Metoda ta jest połączeniem podstawowej akupunktury z techniką masażu Indian z Ameryki Południowej oraz współczesną neurofizjologią.

Zabiegi polegają na stymulacji stref i punktów akupunkturowych (będące skupiskami zakończeń nerwowych) w celu pobudzenia przepływu impulsów nerwowych/energii.

 Dzięki refleksoterapii pobudzane zostają procesy samoregulacji i regeneracji  organizmu sprzyjające samowyleczeniu. Za pomocą terapii uruchamiane są procesy przyspieszające przemianę materii , oczyszczanie oraz detoksykację organizmu. W trakcie masażu wydzielane są endorfiny, działające przeciwbólowo i wpływające na poprawę samopoczucia.

 

Refleksoterapia  twarzy jest jedynym w swoim rodzaju zabiegiem łączącym tak doskonałe efekty terapeutyczne i kosmetyczne. Podczas zabiegu poprawia się mikrocyrkulacja krwi i limfy, następuje likwidacja/ zmniejszenie obrzęków i opuchlizn. Zabieg ma bardzo dobre efekty w walce ze zmarszczkami oraz zapobieganiu powstawania nowych. Wyraźnie poprawia się koloryt, jędrność i napięcie skóry.

 

Refleksoterapia twarzy w przeciwieństwie do refleksologii stóp nie ma wiele przeciwwskazań. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby z przerwaną ciągłością skóry twarzy, wysoką gorączką, osoby cierpiące na głęboką depresję i  odczuwające ból głowy przed zabiegiem, ponieważ zaburza to przepływ impulsów nerwowych i w efekcie zabieg nie przyniesie zamierzonego rezultatu. Refleksoterapii mogą poddawać się osoby cierpiące na schorzenia terminalne, z uszkodzeniami mózgu (także dzieci), z problemami neurologicznymi, wadami wzroku (zaćma, jaskra, astygmatyzm, itp.)

 

Refleksoterapia ma bardzo szeroki zakres działania i wpływa na: stres, bezsenność, nerwice, depresje, bóle głowy (migreny), bóle mięśni, stawów i kręgosłupa, bolesne menstruacje, zaburzenia hormonalne, problemy z pamięcią i  koncentracją, otyłość i nadwaga (wspomaganie), alergie, schorzenia terminalne, choroby / problemy neurologiczne, postępowanie przed i po zabiegu chirurgii plastycznej.

 

Copyright © 2016 masaze wesola. Wszelkie prawa zastrzeżone.